پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال)

پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال) ,شیشه ای , چوبی ,فلزی , سنتی و به صورت تلفیقی مدرن با چوبی و یا هر کدام دیگه ساخته میشود و حتی در بعضی از کشور های اروپای از جنس فایبرگلاس ساخته می شود.

سازه این آلاچیق ها را می توان به صورت چادری نیز ساخت و حتی نمونه های ساده و جمعشو نیز در بازار ها موجود است , میتوان آلاچیق ها را در باغ ، حیاط و یا حتی روی پشت بام در روف گاردن یا بام سبز یا هر فضای سبزی در هر محوطه ، یا حتی ویلا و باغ ویلا نیز بنا کرد از آلاچیق هم میتوان بعنوان آلاچیق گلخانه ای که جنسش از شیشه نیز استفاده کرد.

پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال) در مناطقی که دارای آب و هوای  گرم و حاره‌ای است طرفداران بیشتری است. مکانی با گیاهانی رونده که روی پرگولا سایه می‌اندازند و جایی مناسب برای نشستن و استراحت ایجاد می‌کنند. در بعضی از طراحی‌های به روز به جای قرار دادن گیاهان رونده از توری‌هایی با نقش های شبکه‌ای برای پوشاندن سقف پرگولاها استفاده میشود.

پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال) به نوعي طراحي مي‌شوند که داراي جايي مناسب و دنج براي نشستن و استراحت باشند. از پرگولا در ورودي خانه‌ها استفاده مي‌شود ورودي خانه‌ ها از آفتاب در امان ماند. همچنين پرگولا مي‌تواند در جلوي خانه نيز قرار گيرند و به جايي خوب براي استراحت تبديل شوند. يکي از مکان‌هاي مناسب ديگر براي استفاده از پرگولا در کنار استخر يا درون باغ است که محلي مناسب براي جمع هاي دورهمي‌ باشد. در طراحي روف گاردن يا بام آپارتمان‌ها، جايي را هم براي پرگولا در نظر گرفته ميشود.

پرگولاها از سقف های مختلفی استفاده می کنند. ازجمله سقف شیروانی و سقف مسطح استفاده میشود.
در پرگولا با سقف شیروانی طاق ها در زاویه هایی برش خورده و که در مرکز به هم وصل می شوند. پرگولا با سقف شیروانی می تواند با وصل شدن به سقف خانه معماری زیبا بوجود بیاورد.

پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال) با سقف مسطح سازه ای است چند منظوره که دارای انعطاف پذیری بالایی است. این نوع از پرگولا ها را می توان با سقف از جنس چوب و… استفاده کرد. پرگولا با سقف مسطح با شیب 5 درجه تا آب از روی سقف پرگولا خارج شود.

pergula minimal4 پرگولا و آلاچیق مدرن(مینیمال)

 

مطالب مرتبط: