آبنما سنگی

یکی از انواع آبنما , آبشار و یا آبنما سنگی میباشد که دقیقا مانند آبشار های کوچک و یا برکه های کوهستانی ساخته شده است که اطراف آبنما (آبنما سنگی) از سنگها یی شبیه به صخره ی کوه تشکیل شده است و بستگی به درخواست مشتری ممکن است صخره هایی باشند که داخل محیط آبنما باشد یا صخره ای باشد که از درونش آب به بیرون بتراود.

آبنمای سنگی

امروزه از این نوع آبنما ( آبنما سنگی ) برای زیبا سازی پارک ها در سطح شهر تعبیه و استفاده میشود که زیبایی و طراوت خاصی به شهر میدهد از آبنما سنگی برای زیبایی پارک های جنگلی و سفره خانه ها و بعضی میادین سطح شهر هم استفاده میشود آبنما ها بسیار متنوع هستند از جمله :
آبنما شیشه ای آبنما موزیکال ( آبنما صوتی ) , آبنما پرده ای , آبنما میدانی , آبنما دیواری ,آبشار و یا آبنمای سنگی , ابنما صخره ای , آبنما خانگی , آبنما باغی آبنما صخره ای بسیار شباهت زیادی با آبشار و یا آبنما سنگی دارد.

آبنمای سنگی

آبنمای سنگی

آبنما صخره ای :
این نوع آبنما شباهت بسیار زیادی با آبنما سنگی دارد و در برخی موارد نام آبنما سنگی -صخره ای بر روی این آبنما گذاشته میشود. آبنما صخره ای اصولا شبیه به صخره های کوهستانی بوده و با توجه به محل اجرای این نوع آبنما و فضای مربوطه در اندازه های مختلفی ساخته میشوند.آبنما صخره ای جلوه ای بسیار زیبا و طبیعی را برای مشاهده کنندگان فراهم کرده و نشاط و آرامش خاصی در آنها ایجاد می کند.

عملکرد این نوع آبنما به این صورت است که قبل از هر اقدام عایق کاری و لوله کشی لازم انجام شده و با توجه به محیط مربوطه صخره ها و سنگ های مختلفی را روی یکدیگر ( شبیه به صخره ) قرار داده و پمپ آب مخصوصی را در محدوده این آبنما به منظور هدایت آب از قسمت انتهایی به قسمت ابتدایی آبنما که وظیفه آن این است که آب را با فشار تعیین شده برای آبنما فراهم کند و با انجام این اعمال محیطی شبیه به صخره های طبیعی پر آب تشکیل خواهد شد و بر همین اساس آبنما صخره ای نامیده میشود. آبشار صخره ای در پارکها - اماکن تفریحی - میادین سطح شهر - ویلا ها و باغ ویلا و باغ های عروسی - حیاط منازل - رستوران ها-تراس و بالکن و.... مورد استفاده قرار میگیرد.این نوع آبنما اصولا از سنگ های طبیعی ساخته میشوند.آبنما انواع مختلفی دارد و با توجه به محل و فضای موجود انتخاب خواهند شد.

آبنمای سنگی

مطالب مرتبط: