برکه و آبگیر ،مرداب ، نهر و چشمه مصنوعی

برکه و آبگیر ،مرداب، نهر و چشمه مصنوعی یکی دیگه از جلوه های زیبای آب است گرچه از نظر جذابیت به آبنماهای جوشان وفعال نمی رسد اما خصوصیتی دارد که در هیچ یک از جلوه های دیگر آب دیده نمی شود و آن حس آرامشی است که به انسان القا می کند.
اضافه کردن برکه و آبگیر ، نهر، مرداب و چشمه مصنوعی در هر محوطه ای ، فضای سبز ، فضاسازی تراس و بالکن و دکوراسیون داخلی و بیرونی خانه و دکوراسیون رستوران سنتی نه تنها به ایجاد منظره ای زیبا کمک می کند بلکه می توان از آن بعنوان یک عنصری دکوراتیو بسیار جذاب و چشم دیگر در فضای داخل و حتی خارج منزل نیز یاد کرد.

lake9 برکه و آبگیر ،مرداب ، نهر و چشمه مصنوعی
ساخت انواع آبنما با برکه مصنوعی در محیط داخلی خانه به زیبایی محیط افزوده و مراقبت و نگهداری از آن نیز آسان است برکه و آبگیر مصنوعی تقریبا در هر فضای سبز و با هر محوطه ای قرار می گیرند و به همین خاطر گزینه مطلوبی برای هر محیط و فضایی بشمار می روند. در آبگیر مصنوعی حتی می توان از انواع آبنما و آبشار نیز استفاده کرد بهترین مکان برای قرار دادن مرداب ، نهر و برکه مصنوعی در طبقه های پایین یا قسمت همکف خانه ،باغ ویلا، تراس ، بالکن ، لابی و پاسیو و حیاط است اما با عایق کاری مناسب و ایمن می توانید آنها را در طبقه های بالاتر نیز نصب کنید. در شکل های زیر مدل های مختلفی از طراحی برکه های مصنوعی در دکوراسیون داخلی را مشاهده خواهید کرد.
برای ساخت و ایجاد یک برکه مصنوعی که از نظر متراژ بالا هستند و یا اینکه به لحاظ شکل و جایگیری باید فرم خاصی داشته باشند در ابتدا زمین را حفاری کرده تا فرم و عمق دلخواه را بر اساس متراژ مورد نظر شما برای هر لنداسکیپ از جمله حیاط یا باغ شما بصورت بزرگ یا کوچک برای محیط داخلی حیاط ، لابی ، پاسیوی منزل شما در بیاورند. سپس به کمک لاینر های پوششی آن را می پوشانند . بعد به کمک سنگ ها ان را طراحی و تثبیت می کنند و در نهایت با سنگریزه و گیاه آن را تزئین می کنند.